A kis és középvárosok sikerében kulcsszerepet játszik, hogy megtalálják azokat a pontokat, ahol a kreativitás és az innováció adta lehetőségek összeérnek a fenntarthatósággal. Ezt a munkát a Pannon Egyetem kezdeményezésére immár 2015 óta együtt gondolkodva, egymástól tanulva végzi Keszthely, Kőszeg, Nagykanizsa, Tata, Veszprém és Zalaegerszeg.
A Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete koordinálásával a Pannon Városok Szövetségének tagjai a KRAFT koncepció mentén közös célokat megfogalmazva, együtt haladnak a sikeres jövő megvalósítása felé. A dinamikus együttműködésben rejlő, eddig kiaknázatlan potenciálok számtalan lehetőséget nyújtanak: ez a portál a helyi értékek mentén haladva kínál új turisztikai perspektívát, és ösztönzi a helyi identitás erősítését.
Keszthely a Nyugat-Balaton regionális központja, a Balaton fővárosa. Már az őskortól lakott település és a római korban Pannónia legfontosabb útvonalának egyik jelentős városa.
Kőszeg természet. A Kőszegi hegység ölelésében fekvő várost meghatározza a hegy: szubalpin klímája gyógyító adomány; flórája és faunája lenyűgöző ajándék; látványa káprázat, meghódítása egészség.
Ismerje meg Nagykanizsát – hazánk egyik legzöldebb városa, mely Magyarország dél-nyugati kapuja, Murafölde szíve, ugyanakkor egy modern, dinamikusan fejlődő megyei jogú város.
Tata városa a Kisalföld keleti szélén, a Gerecse hegység előterében fekszik. A középkorban már a pannonhalmi bencés rendnek is volt birtoka a területén, idővel a király tulajdonává vált.
Északról a Bakony hegyei, délről a Balaton partja szegélyezi a Séd patak menti dombokra épült várost, melynek kesze-kusza, szűk utcái, hangulatos kis terei, árnyas parkjai és középkori kolostorromjai romantikus hangulatot kölcsönöznek a településnek.
Zalaegerszeg és dimbes-dombos vidéke évezredek óta lakott hely. A város első írásos feljegyzése 1247-ből maradt fent, akkor még Egurscug néven jegyezték fel a települést, mely királyi birtokból vált mezővárossá.